Beyzbol sopalı saldırıda taksiciye 7 yıl 9 ay hapis istemi

İzmir’de kısa aralık tartışmasında Gülsema Kalaycı ile erkek arkadaşı O.İ.’ye beyzbol sopasıyla saldıran taksici hakkında iddianame hazırlandı. Açılan davada kuşkulu hakkında 7 yıl 9 ay mahpus cezası istendi.

İzmir’in Konak ilçesinde Gülsema Kalaycı (22) ile erkek arkadaşı O.İ.’yle (31) ‘kısa mesafe’ nedeniyle tartışıp, beyzbol sopasıyla saldırdığı argüman edilen taksi sürücüsü Lider T. (42) hakkında ‘silahla yaralama’nın da ortalarında olduğu 4 farklı kabahatten toplam 7 yıl 9 ay mahpus cezası istendi. Konak’ta 2 Haziran’da erkek arkadaşı O.İ. ile taksiye binen Gülsema Kalaycı, sürücü Lider T.’ye gidecekleri yeri söyledi.

İddiaya nazaran; taksi sürücüsü Başkan T., ‘kısa mesafe’ olduğu gerekçesiyle ikiliye ‘Yürüseydiniz’ dedi. İkili, tartışma çıkmaması için sürücünün kelamlarını geçiştirdi, akabinde Cumhuriyet Bulvarı’nda inmek istedikleri yeri söyledi. Sürücü Başkan T. bu sefer inmek istedikleri noktadan dönüş yapamayacağını belirtti. Daha sonra Lider T., ikiliyi inecekleri yere 800 metre kala araçtan indirmek istedi. Bu sırada O.İ. ile sürücü Lider T. ortasında tartışma çıktı. Taksiden inen Gülsema Kalaycı ise fotoğraf çekip, aracın plakasını almak istedi. Sürücü Başkan T. de beyzbol sopasıyla ikiliye saldırdı. Etraftakiler ortaya girdi, Lider T. sakinleştirildi. Darp edilen Kalaycı ile O.İ. polise giderek sürücü Lider T.’den şikâyetçi oldu.

Taksi sürücüsü Başkan T. ise polise verdiği sözünde, ikilinin olay günü bir banka önünde inmek istediğini belirterek, “O tarafa dönüş olmadığını söyledim ve bir kafeteryanın önünde kendilerini indirmeyi teklif ettim. 10 metre yürüyüp, yürüyemeyeceklerini sordum. Onlar da kabul etti. Erkek olan kişi, otomobilden indiği sırada küfretti. ‘Küfrü bana mı ettin?’ diye sorunca, ‘Evet’ dedi. Daha sonra ortamızda arbede çıktı. Üzerime atılı tezleri kabul etmiyorum. Ben de şikayetçiyim” dedi.

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı’nca başlatılan soruşturma tamamlanıp, iddianame hazırlandı. Taksi sürücüsü Lider T. hakkında ‘silahla taammüden yaralama’, ‘tehdit’, ‘kadına karşı silahla taammüden yaralama’ ve ‘kadına karşı tehdit’ hatalarından toplam 7 yıl 9 ay mahpus cezası istendi.

Olayı anlatan Gülsema Kalaycı, bankada acil bir işi olduğunu söyleyerek, “Tartışma yaşanmaması için çok gayret sarf ettik lakin olmadı. Taksiden indikten sonra cep telefonumu çıkardım ve fotoğraf çekmek istedim. ‘Siz kimin plakasını çekiyorsunuz?’ diyerek, bana hakikat koşmaya başladı. Bu sırada erkek arkadaşım, tutarak onu etkisiz hale getirdi. Beşerler etrafımıza toplandı. Taksici bu sırada aracına gitti ve bir beyzbol sopası alıp, tekrar bana gerçek koşmaya başladı. Bu sırada küfrediyordu. Şok oldum, çok korktum. Hayatım boyunca bu türlü bir hengameye karışmış biri değilim. Olaydan sonra önemli bir şok geçirmiştim. Uzun mühlet olayın tesirinden çıkamamıştım. Taksi sürücülerinin hem kendi hem de müşterilerin haklarını bilmesi ve buna nazaran hareket etmesi gerekiyor. Umarım verilecek karar, bu usul arbedeler için de caydırıcı nitelikte olur” diye konuştu. (DHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir