Buz kaplı zeminde nefes kesen yarış

KARS (İGFA) – Kars Valiliği, Kars Belediyesi, Sarıkamış Kaymakamlığı ve Sarıkamış Belediyesi dayanakları ile Duja Hotels, VST Tour, ICRYPEX, Spor Toto, Remed Assistance, Salados, Power App ve Fora Araç Takip sponsorluğunda organize edilen ralliye, 26 araç ve 52 sportmen katıldı.

3 gün boyunca kar ve buz kaplı tabanda koşulan rallide, Parkur Racing’den 18 yaşındaki Kerem Kazaz, Litvanyalı copilotu Andris Malnieks ile birinciliğin sahibi oldu.

Aynı vakitte Sınıf 2 ve genç pilotlar birincisi olan Kazaz’ın 24 saniye arkasında Castrol Ford Team Türkiye’den Ali Türkkan-Burak Erdener ikinci olurken, Red Bull atleti Türkkan Sınıf 3 birinciliğini de elde etti. GP Garage My Team’den Ümit Can Özdemir-Kutay Ertuğrul’un üçüncü sırada yer aldığı rallide, dereceye giren sportmenlerin mükafatları Kars Valisi Ziya Polat, Kars Emniyet Müdürü Mehmet Ömür Saka, Kars Vilayet Jandarma Kumandanı Kıdemli Albay Fatih Cemal Kiper, TOSFED Başkanı Eren Üçlertoprağı, Sarıkamış Kaymakamı Enis Aslantatar, Kars Gençlik Spor Vilayet Müdürü Ayhan Yüreğir ve sponsor firma yetkililerinin iştirakiyle Duja Chalet önünde düzenlenen merasimle verildi.

Zorlu rallinin Sınıf 4 birincisi Atış Motorsport ekibinden Çağlayan Çelik-Koray Akgün, Sınıf N birincisi ise GP Garage My Team’den Kemal Şener-Bora Yılmaz takımı oldu. Rallinin bayan pilotlar birinciliğini tıpkı ekipten Burcu Çetinkaya kazanırken, bayan co-pilotlar birinciliğini de Castrol Ford Team Türkiye’den Mert Yudulmaz ile yarışan Sevi Akal elde etti.

Bu yıl merhum sportmen Celal Gülerhan anısına düzenlenen TOSFED Ralli Kupası’nda ise GMG Racing’den Gürol Baranlı-Alperen Tetik birinciliği elde ederken, birebir gruptan Özgür Yürük-Serkan Şahiner ikinciliği ve ferdi olarak yarışan Tolga Muhtar-Serhat Kılınç üçüncülüğü ve Kategori 3 birinciliğini kazanan takım oldu.

Petrol Ofisi Maxima 2024 Türkiye Ralli Şampiyonası, 22-24 Mart tarihlerinde Ege Otomobil Sporları Kulübü (EOSK) tarafından Muğla Marmaris’te düzenlenecek olan Ege Rallisi ile devam edecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir