DOSABSİAD’dan ULUTEK Teknopark’a iş birliği

BURSA (İGFA) – Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi Endüstrici ve İş İnsanları Derneği (DOSABSİAD) Yönetim Kurulu Lideri Nilüfer Çevikel, bölgelerindeki üniversite-sanayi iş birliğini güçlendirmek ve katma kıymetli üretim çalışmalarına sürat kazandırmak ismine ULUTEK Teknopark Genel Müdürü Prof. Dr. İrfan Karagöz ile bir ortaya geldi.

Toplantıda bölgesel kalkınmaya katkı sağlayacak teknoloji tabanlı projelerin hayata geçirilmesi için iş birliği imkanları ele alındı.

Yeşil üretimin gereklilikleri doğrultusunda Avrupa Yeşil Mutabakatı ile bölge firmalarını karbon ayak izini azaltması konusunda destekleyecek proje ve çalışma alanlarını değerlendiren DOSABSİAD Yönetim Kurulu Lideri Nilüfer Çevikel, “Sanayicilerimizin yeşil ve döngüsel iktisada geçişi için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu noktada teknoloji ve üniversitenin sanayi ile entegrasyonu, bölgesel kalkınma gayelerimiz için kritik bir değere sahip. Teknopark ve Bursa Uludağ Üniversitesi’nin dayanaklarıyla, yeni yatırım fırsatlarını değerlendirmeyi ve ihracatımızı etkileyen karbon ayak izi konusunda adımlar atmamız gerektiğini düşünüyorum. Bölge iktisadına katkı sağlayacak teknoloji tabanlı projelerin hayata geçirilmesi ile bölgemizin sürdürülebilirlik amaçlarına ulaşması öncelikli gündemimiz.” dedi.

Üniversite-Sanayi iş birliği sürecinin geliştirilmesi için çalışmalarını sürdürdüklerini kaydeden ULUTEK Teknopark Genel Müdürü Prof. Dr. İrfan Karagöz, “Üniversite-sanayi iş birliğini daha aktif hale getirme vizyonumuz doğrultusunda, Teknopark olarak kentimizdeki sanayi bölgelerinde gerçekleşecek yenilikçi çalışmaları desteklemeye devam ediyoruz. Sanayi bölgelerinin teknolojik ve ekonomik gelişimine katkı sağlayacak ortak çalışmaların, hem üniversite hem de sanayi için değerli kazanımlar sağlayacağına inanıyoruz.” tabirlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir