Elazığ’da yokluğun ve çaresizliğin fotoğrafı

AKP hükümetinin uyguladığı iktisat siyasetleri sonucu yaşanan ekonomik kriz her geçen gün tesirini artırıyor. Et ve Süt Kurumu (ESK) önündeki kuyruklara artık tarım kredi kooperatifi marketi kuyrukları eklendi. Elazığ’da  birtakım ürünlerde  indirimli fiyat uygulayan Tarım Kredi Kooperatifi’nden ucuz et almak isteyen vatandaşlar uzun kuyruklar oluşturdu.

KIYMA 89, KUŞBAŞI 99 LİRA

Kasaplarda kilosu 180-190 lirayı bulan dana kıyma Tarım Kredi Kooperatifi Market’inde indirime girdi. Dana kıymanın 89, dana kuşbaşının da 99 liradan satışa sunulacağını duyan vatandaşlar sabahın erken saatlerinde marketin yolunu tuttu. Piyasadan daha ucuza et eseri almak isteyen vatandaşlar Kültür Mahallesi’nde bulunan Tarım Kredi Kooperatifi Marketi önünde uzun kuyruklar oluşturdu.

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, görünümün üzücü olduğunu belirterek şunları söyledi:

ÜLKEDE SAVAŞ YOK, KUYRUK VAR

“Son yirmi yıla kadar Türkiye’nin et muhtaçlığının yüzde 70’ini karşılayan ve tüm Ortadoğu’ya ihracat yapan Doğu Anadolu’nun en kıymetli üretim merkezi Elazığımızda bu görünüm içler acısı. Bu fotoğraf AKP’nin her alanda siyasetlerinin iflas ettiğinin göstergesidir. AKP zihniyeti, yurttaşlarımızın ucuz ve muteber temel besin eserlerine ulaşmasının önündeki en büyük manidir. Ülkede savaş yok, afet yok, ambargo yok lakin ucuzluk marketlerinde de uzun kuyruklar var. Bu kuyruklar yokluk kuyruklarıdır. AKP’li siyasetçilere sorsan ülke büyüyor, refah artıyor. Büyüyen bir şey varsa o da AKP’li bir avuç keyifli azınlığın refahıdır, milyonlarca yurttaşımız ise açlık ve yoklukla hayata tutunmaya çalışmaktadır. Bu kışın güç geçeceğini daha evvel tabir etmiştik, bu fotoğraf da bunun göstergesidir.”

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir