İstanbul Ticaret Odası yöneticisi: Zincir marketler fiyatlarda indirime gidecek

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Perakende Komitesi Başkanı Yavuz Altun, zincir marketlerin fiyatlarda indirime gideceğini söyledi.

Reuters’ta yer alan habere nazaran Altun, “Enflasyondaki düşüşe paralel olarak perakende fiyatlar da düşecek. Komite başkanı olarak zincir marketlerle görüştüm, hepsi fiyatlarda indirime gideceğini teyit etti. Bölüm olarak halkımıza verebileceğimiz tüm dayanağı sunacağız” dedi.

Aynı vakitte Happy Center Marketleri CEO’su olan Yavuz, Happy Center olarak yeni yılla birlikte besin ve besin dışı eserlerde etiket fiyatlarını yüzde 10 ile 20 ortasında düşürdüklerini; et ve süt eserlerinde ise arza bağlı olarak ilerleyen süreçte indirim yapabileceklerini söyledi.

ŞOK Marketler de geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, Ocak ayı boyunca bin eserde fiyatları sabitlediğini duyurmuştu. Migros da dün yaptığı açıklamada çok sayıda eserde indirime gittiğini duyurdu.

Zincir marketler son periyotta başta Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan olmak üzere fahiş fiyat uyguladıkları ve enflasyonu körükledikleri tarafında sıkça eleştiriliyor.

Rekabet Kurulu da fiyatlama davranışları nedeniyle zincir marketlere yönelik çeşitli soruşturmalar açmıştı.

TIKLAYIN ŞOK Marketler, ocak ayında 1000 eserde fiyatları sabitledi

TIKLAYIN Migros, ocak ayında fiyatlarını sabitledi; 3 binden fazla eserde indirim yapacak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir