Mehmet Şimşek’i neden çağırdı, ne konuştular? Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan ilk açıklama geldi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2009-2015 yılları arasında Maliye Bakanlığı görevini yürüten Mehmet Şimşek ile geçtiğimiz günlerde AK Parti Genel Merkezi’nde bir ortaya geldi. Şimşek, görüşmenin akabinde Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, faal siyasete dönmeyi düşünmediğini söyledi.

“FİKİR ALIŞVERİŞİNDE BULUNALIM İSTEDİM”

Şimşek’ten gelen bu açıklama sonrası gözler Cumhurbaşkanı Erdoğan’a çevrilmişti. Dün akşam katıldığı ortak canlı yayında bahisle ilgili yöneltilen soruya karşılık veren Erdoğan, “Mehmet Bey benim geçmişte bakanım olmuş, mesai arkadaşım olmuş, yol arkadaşım. Kendisiyle ilgili bilhassa insanımızın refahı, huzuru noktasında bundan sonraki süreçte de nasıl kimi değerlendirmeleri yapabiliriz, kendisiyle ekonomik gelişmeler konusunda fikir alışverişinde bulunalım istedim. Sağolsun yurt dışından dönüşte yanıma geldi. Kendisinin fikirlerine çok çok ehemmiyet veririm. Kendisiyle bu görüşmeleri birinci sefer yapmıyoruz. Hem benimle hem arkadaşlarımla bu vakte kadar daima istişare halindeyiz. Bize dayanağı daima devam etti, şu anda da devam ediyor” dedi.

“GÖREVLER DÜŞERSE ÜSTÜNE DÜŞENİ YAPACAK”

Açıklamasının devamında Şimşek’in yurt dışında bozamayacağı taahhütleri ve danışmanlıkları olduğunu belirten Erdoğan, “6’lı Masa siyaseti kirlettiği için bu çeşit toplantılar farklı manalar oluyor. Bizi kendileriyle karıştırmasınlar. Mehmet Bey’in yurt dışında bozamayacağı taahhütleri, danışmanlıkları var. Kendisiyle bundan sonraki süreçte de olabilir. Mehmet Bey misyonlar düşerse seve seve üstüne düşeni yapacağını söyledi. Davetime icabeti konusunda kendisine teşekkür ediyorum” formunda konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir