Meteorolojiden birçok ile kuvvetli yağış uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) hava durumuna dair son değerlendirmelerini yaptı. Aktarılan bilgilere nazaran, Türkiye genelinin modüllü ve çok bulutlu, Orta Akdeniz’in iç bölümleri, Doğu Akdeniz, İç Anadolu’nun doğusu, Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Edirne, Tekirdağ, Ankara’nın kuzey ve doğusu, Çankırı ve Kırıkkale etraflarının mahallî olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, Batı ve Doğu Karadeniz’in iç bölümlerinin yükseklerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği iddia ediliyor.

Yağışların Bayburt, Elazığ, Erzincan, Dersim, Bingöl, Diyarbakır, Batman ve Siirt etrafları ile Mardin’in doğusunda yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Hava sıcaklığının doğu bölümlerde azalacağı, batı kısımlarda biraz artacağı ve ülke genelinde ise mevsim normallerinin altında seyredecek.

SEL UYARISI

Rüzgarın ekseriyetle kuzeyli, Marmara ile güneydoğu bölümlerde batı ve güneybatı taraflardan hafif, vakit zaman orta kuvvette, öğlen saatlerinden itibaren Doğu Anadolu’nun güneydoğusunda kuvvetli (40-60 km/saat)) olarak eseceği varsayım ediliyor.

Meteoroloji, kuvvetli yağış ve rüzgar nedeniyle yaşanabilecek ulaşımda aksama, sel, su baskını üzere aksiliklere karşı önlemli ve dikkatli olunması daveti yaptı. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir