Netflix’e para ödemek istemeyenler buraya!

Dijital akış platformlarına olan ilgi her geçen gün artıyor. Dünya genelinde ise yüz milyonlarca kişi tarafından kullanılıyor. Olağan kimileri fiyatsız olduğu üzere epeyce yüksek meblağ talep edenler de bulunuyor. Bu yazımızda ise fiyatsız Netflix alternatifi olabilecek siteleri ve platformları paylaşıyoruz.

Ücretsiz Netflix alternatifi: En düzgün 20 platform!

Ülkemizde ve dünyada büyük bir değişim yaşanıyor. Bunun nedeni ise internetin hayatımızda yeni bir kapı aralamış olması. Sırf sinema ve dizi değil, futbol ve basketbol maçları dahil birçok şey dijital platformlara taşınmış durumda.

Dijital akış platformu dediğimizde ise akla birinci olarak dünya çapında 200 milyondan fazla abonesi bulunan Netflix geliyor. Ancak bu şirket rakipsiz değil. O denli ki piyasaya yeni çıkanların yanı sıra 150 milyon aboneye ulaşan Amazon Prime Görüntü ve 1.5 yılda rekor büyüme ile abone sayısını 90 milyondan 130 milyona çıkaran Disney+ üzere birkaç dişli rakibi var.

https://shiftdelete.net/spotify-haftanin-en-cok-dinlenen-sarkilari

Fakat herkes dijital akış platformlarına para vermek istemiyor. ya da esasen 2-3 farklı aboneliği olduğu için yenisine ayıracak bütçesi olmayabiliyor. Bu nedenle fiyatsız alternatifleri olduğunu bilmek sevindirici olacaktır.

Sizin için Netflix ve Disney+ üzere çok izlenen platformlara alternatif olabilecek, lakin daha da kıymetlisi yasal olan kimi siteleri ve platformları bir ortaya getirdik. Her ne kadar yapıları itibariyle birebir karşılığı olmasa da bol sayıda içerik olduğunu söyleyebiliriz.

İşte Netflix alternatifi fiyatsız siteler ve platformlar:

  Crackle

  TubiTV

  Popcornflix

  Vudu

  Pluto TV

  Peacock

  Kanopy

  Hoopla

  IMDb TV

  Internet Archive

  The Roku Channel

  Yidio

  SnagFilms

  Puhu TV

  FOXPlay

  Vimeo

  Xumo

  FilmRise

  Spread The Word

  Documentary Storm

   Bonus: YouTube’da Yeşil Çam başta olmak üzere binlerce yerli ve yabancı sinema bulunuyor.

   Not: Üstteki platformların kimilerine erişebilmek için aygıtınızdan bölge değişmeniz gerekebilir. Ayrıyeten kimileri da fiyatsız üretimlerin izlenebilmesi için uygulamasının indirilmesini istiyor.

   Siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

   Kaynak: Shiftdelete / Teknoloji

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir