Torba yasa ne zaman çıkacak, Meclis’te ne zaman yürürlüğe girecek? (2023 torba yasa)

2023 torba maddede nelerin olacağı, yeni periyot için torba yasanın açıklanmasını bekleyen vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Torba yasa teklifinde yer alması için çalışmalarını sürdürdüklerini aktaran Işıkhan, “Bürokratlarımız çalışıyor. Maksadımız, torba maddede her tarafı, paydaşları şad edecek bir sonuca ulaşmak.” dedi. Pekala, 2023 torba yasa ne vakit çıkacak?

2023 TORBA YASA NE VAKİT ÇIKACAK?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, memur ve emekli maaşı artırımı ile ilgili düzenlemenin temmuz ayında Meclis’ten geçeceğini bildirdi.

Buna nazaran; 2023 torba yasa hususlarının temmuz ayında açıklanması ve Meclis’ten geçmesi bekleniyor.

EN DÜŞÜK MEMUR MAAŞI 22 BİN LİRA OLACAK

Işıkhan, AK Parti TBMM Küme Toplantısı öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Memur ve emekli maaşı artırımına ait düzenlemenin sorulması üzerine Işıkhan, husus üzerine Hazine ve Maliye Bakanlığı ile işbirliği halinde çalıştıklarını belirtti.

Torba yasa teklifinde yer alması için çalışmalarını sürdürdüklerini aktaran Işıkhan, “Bürokratlarımız çalışıyor. Amacımız, torba maddede her tarafı, paydaşları şad edecek bir sonuca ulaşmak.” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın seçim beyanı olduğu için en düşük memur maaşının 22 bin lira olmasının torba yasa teklifinde yer alacağını aktaran Işıkhan, teklifin Meclis’ten kısa müddette geçmesini sağlayacaklarını tabir etti.

Işıkhan, “Zaten iki bahis vardı. En düşük memur maaşının 22 bin lira olması ve emekli aylıklarında yapılacak düzgünleştirme, Cumhurbaşkanı’mızın seçim beyanı olduğu için biz bunu torba maddede sunacağız. Meclis tarafından kısa müddette geçmesini sağlayacağız. Meclis tatile girmeden Allah nasip ederse çıkarmayı düşünüyoruz, temmuz ayında inşallah.” diye konuştu.

Teklifte 500 lira minimum fiyat takviyesinin de yer alacağını belirten Işıkhan, Bakanlık bürokratlarının mevzu üzerinde çalıştığını vurguladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir